Android Cihazlarda Çocuk Güvenliği Uygulamaları | ONLINEANNE
Android Cihazlarda Çocuk Güvenliği Uygulamaları

Android Cihazlarda Çocuk Güvenliği Uygulamaları

Sitemizle ilgili en çok aldığımız sorulardan bir tanesi Android cihazlarda çalışan çocuk uygulamalarını değerlendirip değerlendirmediğimiz oluyor. Gerek sosyal medyadan gerek siteden yorum olarak bize sorulmuş bu sorulara tekrar cevap vermek gerekirse, “Evet, sitemizde Android cihazlarda çalışan çocuklara yönelik uygulamaları da değerlendiriyoruz.

Bu uygulamaların listesine, menüde Uygulama Seçin bölümünde Platformu Android seçerek hızlıca ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz/İndirimli uygulamaları listelediğimiz Cuma günlerinin sadece İOS cihazlarda çalışan uygulamalardan oluşması aslında bizim seçiciliğimizden değil, iOS marketinin çok daha organize olmasından kaynaklandığını ekleyelim. Neden Android uygulamaları bu kadar karmaşık diyecek olursanız, sizi Android, Android, Baş Ağrısı Android yazımızı okumaya davet ediyoruz.

iOS cihazlarda çocuk güvenliğini nasıl sağlayabileceğinizi daha önce yazmıştık.

Ancak bugünün konusu farklı.

Evde çocuğunuza da kullandırdığınız bir Android chazınız varsa, ancak her saniyeniz çocuğunuzun yanlış bir tuşa basarak alakasız hatta belki kendisine hiç uygun olmayan içeriğe ulaşmasını engellemekle geçiyorsa, aşağıdaki liste tam size göre. Çocuğunuzun ‘ekran zamanının’ ne kadarını tablet ve telefonda oyun oynayarak geçirmesinden, hangi uygulamaları kullanabileceğine kadar tüm kontrolleri yapabileceğiniz uygulamalar bunlar.

İşte sizin için seçtiğimiz Androidlerde çocuk güvenliğini sağlayan en iyi 4 uygulama:

kidsplace1. Kids Place – Parental Control
Ebeveyn kontrolü ve çocuk kilitleri sağlayan bu uygulama, sizin kişisel bilgilerinizi koruyor ve çocuklarınızın sadece onlar için onayladığınız uygulamalarla vakit geçirmesine izin veriyor. Ayrıca App Store’a erişip yeni uygulamalar indirip kurmalarına, internete bağlanmalarına, telefon aramaları yapmalarına veya sizin para harcamanızı sağlayacak herhangi bir işlem yapmalarına da izin vermiyor.
En güzel yanlarından bir tanesi, bizim evde hep tartışma konusu olan ‘Sesini kısar mısın!?’ sorusunu bu uygulama ile bertaraf edebilmek.
Diğer bir güzel özelliği de, çocuğunuzun tabletle ne kadar oynamasını istiyorsanız, süreyi belirleyip oynadığı oyunun durdurabilmek. Baştan yapacağınız anlaşma ile, ‘lütfeen, n’olur 5 dakika dahaa’ şeklindeki diyalogları en aza indirgeyebilmeniz.

 

 

parentalcontrol2. Parental Control – LockOut
Çocuğunuzun yarım saat derslerine yardımcı uygulamaları, yarım saatte eğlenceli vakit geçireceği uygulamaları seçmek istiyorsanız ve diğer tüm ebeveyn kontrolü uygulamaları size çok karmaşık geliyorsa, ilk olarak başlamanızı önerebileceğimiz bir uygulama. Cihazınızdaki uygulamaların hangilerinin ‘Ders Çalışma’ amaçlı olduğunu, hangilerinin ‘Eğlence’ amaçlı olduğunu ayırdıktan sonra tek yapmanız gereken süreleri belirlemek. Uygulama eğlence amaçlı oyunlara ayrılan süre dolunca tüm bunları kilitliyebiliyor ve ders çalışma amaçlı olanlar dışında başka bir işlem yaptırmıyor.

 

 

family center3. Family Center (safe for kids)
Ekran tasarımı nedeniyle daha çok Android telefonlarınız da verimli kullanabileceğiniz bir ebeveyn kontrolü uygulaması. Diğerleri gibi çocuklarınızın sadece sizin onayladığınız videoları, siteleri, oyunları vb uygulamalara erişimini sağlayan, dilerseniz WiFi bağlantılarını ve uygulama içi satın alımları kapatabileceğiniz özelliklere sahip. Çocuğunuzun ‘ekran zamanı’nı da ayarlayabileceğiniz, süre koyma imkanı da var.

 

 

 

kidmode4. Kid Mode: Free Games+Lock
8 yaşından küçük çocuklarınız için eğitici oyunların gruplanarak cihazınızda tek bir yerde bulunmasını sağlayan bir uygulama. Sadece Androidler için değil, MAc ve Windows bilgisayarlara da uyumlu. Uygulama içi satın alımları, çocuğunuzun hangi verilere erişip erişemeyeceğini kontrol etmenize imkan tanıyan ve çocuğunuzun yaptığı tüm işlemleri de size mail atan bir sistemi var. Ücretsiz versiyonunda pek çok özelliği var ancak aylık üyelik sistemiyle, tablet kullanım süresi koyma, dil seçimi, belli karakterleri bloklama gibi bir takım ek özelliklere sahip olabiliyorsunuz.

 

 

Sizlerin bildiği veya kullandığı başka güvenlik uygulamaları varsa duymaktan mutlu oluruz.Pin It on Pinterest

Share This