Koştur Koştur 2013!

Koştur Koştur 2013!

Biz iki heyecanlı tip 2013 yılını koştur koştur geçirdik. 2014’den isteğimiz daha sakin olabilmek, daha sade olabilmek, daha huzurlu olabilmek. Hele 2013’ün son haftaları koştururken arabalarımızı vurduk, 30 luk yerde 40’la ceza yedik. Kuaföre gitmeyi 3 ay erteledikten sonra nihayet kendimizi attığımızda, kuaför bile “sakin” deyip “duracaksın şimdi burada 10 dakika” diye azarladı, kafamıza ekstra masaj yaptı ki hakikaten bir duralım. Stres kaynaklı deri döküntüleri aklımızı başımıza getirmedi de markette alışveriş yaparken yaşlı bir teyze suratımıza bakıp “çok aceleniz var gibi görünüyor, benim önüme geçebilirsiniz” dediğinde nihayet kalın kafamıza girdi. “Nereye koşuyoruz biz” demek aklımıza geldi. Gerek yok koşmaya, etrafa stres saçmaya. Nihayet “teşekürler ama o kadar acelemiz yok aslında, aceleyi biz yaratıyoruz” dedik ve sakin sakin dergilere bakarak sıramızı bekledik 🙂

2013 garip bir seneydi. Toplumsal olarak çok yıprandığımız, bireysel olarak nereye gittiğimizi bilemediğimiz… Ama bizde güzel değişiklikler de oldu. Biz onlineanne olmayı çok sevdik, onlineanne sayesinde ve içine girdiğimiz anne blogları dünyasında, sorguladığımız anneliğimize, anne halimize dışarıdan baktık; aslında “sadece anne” olmaya alıştık, sıfatlarımızı bir kenara bıraktık. Bazıları doğurmadan anneliğe hazır, bazıları doğursa bile anneliğe hemen alışamıyor. Doğurunca otomatik anne olunmuyor, anne olmak için de illa doğurmak gerekmiyor.

Şimdi ailelerimizle sakin bir tatil geçiriyoruz. Koşturmadan, hadilemeden…Yeni yıla nasıl girersek öyle olur ya, böyle gitsin inşallah.

Hepimiz için sağlık ve huzur, bizim dileğimiz bu yeni yıldan…SevgilerPin It on Pinterest

Share This