Poppy’s Adventures | ONLINEANNE
Poppy’s Adventures Ücretsiz

Poppy’s Adventures

Onlineanne
  • Eğitici
  • Eğlenceli
  • Kaliteli
Çocuklarınıza İngilizce mi öğretmek istiyorsunuz? İşte tam da bunun için yepyeni bir uygulamamız var. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Senem Yıldız‘ın projesi olan  bu uygulamayi hayata gecirenleri de duyunca  zaten “aa tamam o zaman” diyeceksiniz 😉 Evet, bu uygulama Filin Banyosu’nun yaratıcıları Özgür Anne ve OİP‘in yeni numarası. Sade ve kolay anlaşılır ve güzel grafikleri olan bu uygulamanın Ücretsiz olduğunu söyleyelim. 6 yaşında Poppy adlı bir kız çocuğunun günlük hayatının ve yaşgününün temel İngilizce kalıplarla resimlenip anlatıldığı bir kitap uygulaması diyebiliriz. Ancak buna ek olarak içinde yapbozlar, hafıza kartları bulunuyor ve tüm bunlar öyküde geçen kelimelerin öğrenilmesine yönelik hazırlanmış.

Genel tarzıyla hedef dil eğitimi üzerine kurulduğu için klasik oyunlardan farklı bir uygulama. Poppy adlı bir kız çocuğunun hayatına referansla, günlük basit İngilizce kullanılarak bir bölümde Poppy’yi, ailesini ve hayatını  4 farklı ortamda (ev, okul, park, parti) tanıyoruz. İkinci bölümde ise Poppy’nin yaşgünü var. Uygulamada seslendirmeler anadili İngilizce olan büyük ve küçükler tarafından yapılmış. Ayrıca hafıza kartlarında kelimeleri seslendirip kendinizi dinleyebilir ve telaffuzunuzu düzeltebilirsiniz. Etkileşim tam anlamıyla çok kararında, seslendirilen nesneye dokunmanız için gayet net bir biçimde yönlendiriliyorsunuz ve nesne bir şekilde ya öne çıkıyor, ya da hareket ediyor. Konuşmanın parçası olan nesneye zoom yapılması gibi özellikler de var. Yaşgünü kutlamasında pasta, şarkı detayları da bizce gayet hoş. En beğendiğimiz özelliklerden biri de yapboz kısmı oldu. Burada kullanıcı özellikle “nesneyi bul ve onu yerine koy” diye yönlendiriliyor ki dinleme, anlama gibi yetenekleri de geliştirdiği için çok yararlı bir özellik olduğu kesin.

Biz bu uygulamayı beğendik. Başka neler olabilir diye düşündüğümüzde ilk olarak kullanıcının seçimine bağlı olarak seslendirmenin yazılı olarak da görülmesininin yararlı olacağını düşünüyoruz. Hafıza kartlarında grafiklerin daha büyük olması, nesne isimlerinin resimlerin altında yazması, alfabetik sırada olması, baş harflerin ve fonetik seslerin bulunması ilerideki versiyonlarda düşünülebilir. Yapbozlarda da nesnelerin üzerine dokunulduğunda hem yazılı hem sesli olarak dokunulan nesnenin ne olduğunun belirtilmesi anlama sürecini hızlandırabilir. İngilizce öğretmek hedef alınarak hazırlandığının farkındayız ancak Türkçe versiyonunun da olması hem bizim gibi aileler, hem de Türkiye’de çocuklarına İngilizce öğretmek amaçlı bu uygulamayı kullanacak ama İngilizce bilmeyen ebeveynlere yol göstermesi bakımından yararlı olacaktır diye düşünüyoruz. Gerçi biz  bu haliyle de bizimkilere Türkçe öğretirken bu uygulamayı kullanmayı planlıyoruz 😉

 

Yaş Aralığı: 2-6yaş Platform: iPad Versiyon: 1.0 Fiyat: Ücretsiz

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Bizimkiler ne dedi: Bizimkilere İngilizce öğretme amacımız yok ancak kesinlikle sesi kapatarak Türkçe için kullanılabileceğini düşünüyoruz. Herhangi bir dilin başlangıç seviyesinde ya da basit dil gelişimi egzersizleri için son derece potansiyeli olan bir uygulama.

Son sözümüz: Kesinlikle tavsiye ediyoruz.


Bu uygulama için daha önce yaptığımız gibi detaylı inceleme isterseniz lütfen bize ulaşın.
Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This