Oetinger Lesestart Ücretsiz

Oetinger Lesestart

Onlineanne
  • Eğitici
  • Kaliteli
  • Eğlenceli
Okuma yazmayı yeni öğrenen çocuklar için evrensel bir kitap uygulaması. Oetinger kitaplarını daha önce duymuşsanız Almanya devletiyle Lesestart yani okumayı öğretmeye ve sevdirmeye yönelik çalışmalarını da belki biliyorsunuzdur. Bizim çok severek takip ettiğimiz bu kitapların en sonunda uygulamasıyla karşılaşmak bizleri oldukça sevindirdi.

Uygulama Almanca, Türkçe, Rusça ve Lehçe olarak 4 dilde. Türkçe seslendirmesinde az da olsa bir aksan hissedilmesine rağmen, kaliteli Türkçe kitapların azlığı karşısında bu o kadar da kötü görünmüyor gözünüze. Grafikler, çizimler diğer Oetinger kitaplarında olduğu gibi gayet özgün. İnteraktivite hikayenin yazıları okunduktan sonra aktive oluyor, bu da çocukları hikayeye odaklıyor. Hikayeyi başlangıçta iki karakterden birini seçerek okuyabiliyorsunuz. Kelimelerin kırmızıyla işaretlenmesi özelliği mevcut. Kendi seslendirmenizi de yapmanız mümkün. Ayrıca hikaye içerisinde yaoboz, hafıza ve ara-bul oyunları yer alıyor. En önemli özelliklerinden bir tanesi de ücretsiz olması. Tek gözümüze çarpan nokta, uygulamanın yüklenirken biraz zaman alması.

Yaş Aralığı: 5-8 yaş Platform: iPad, iPhone, iPod, Android Versiyon: 1.0 Fiyat: Ücretsiz

oetinger2
oetinger4
oetinger6
oetinger3
oetinger5
oetinger1

Bizimkiler ne dedi: Kuzey (5), uygulamaya, kitaplarımız nedeniyle hiç yabancı değil. Kitaptaki interaktiviteyle de eğleniyor. En başta yer alan kitabın kime ait olduğu yazılan sayfada kendi kendine ismini yazması da iyiye işaret. 🙂

[/box]
Son sözümüz: Okumayı sökmeye çalışan çocuklar için hem Türkçe hem ücretsiz evrensel bir kitap uygulaması. Tavsiye ediyoruz.

Bu uygulama için daha önce yaptığımız gibi detaylı inceleme isterseniz lütfen bize ulaşın.
Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.3 Yorum

  1. biz bulamadim boyle isimli bir app?? iphone icin…?

    • adini “Oetinger Lesestart” diye mi arattiricaz?

      • evet aynen

Pin It on Pinterest

Share This