Karagöz ve Hacivat 1,79TL

Karagöz ve Hacivat

Onlineanne
  • Eğitici
  • Eğlenceli
  • Kaliteli
Karagöz ve Hacivat’ın hikayelerinin bulunduğu, tüm karakterler, evler, müzikler ve arkaplanlarla kukla sahnesinin yaratılabildiği, Türk sanat müziği ve enstrümanlarını da ayrıca tanıtan çok güzel bir uygulama ile karşı karşıyayız. Özellikle bizler gibi Türk kültüründen parçaları çocuklarınıza tanıtma amacındaysanız bu uygulama tam size göre. Uygulama, Hikayeler, Sahne ve Bilgiler olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. Hikayeler kısmında Karagöz ve Hacivat’tan gösteriler izliyorsunuz. Burada 5 hikaye bulunuyor. Sahne kısmında kendi kukla oyununuzu sahneye koyabiliyorsunuz. Karakterler, karakterlerin evleri, arkaplan seçenekleri, müzikleri seçip kuklalarınızı istediğiniz gibi seslendirebiliyorsunuz. Bu seçimleri başta yaptıktan sonra gösteri akışı içinde de değiştirmek mümkün. Ayrıca sahneye davul, at, kuyu gibi nesneler de ekleyebiliyorsunuz ve bu nesnelerin bazıları interaktif; at, davul gibi seslere dokununca seslerini duyabiliyorsunuz. Bilgi bölümü Karagöz ve Hacivat hakıında çok detaylı, kapsamlı ansiklopedik bilgileri içeriyor. Bu kısım gerçekten çok detaylı ve geniş. Çocuklar için çok ağır bir bölüm, daha çok meraklı ebeveynler için diyebiliriz. Bu kısımda çocuklara da daha basit olarak anlatılsa çok yararlı olsa çok güzel olur. Müzik açma kapama ve 9 ayrı musiki seçeneğinin ayrıca hoşumuza gittiğini belirtelim. Anasayfadan müzik bölümüne ulaştığınızda ut, kanun, tef, davul sesleri ile tanışmak mümkün. Müzik dinle bölümünde 9 ayrı eseri dinleyebiiyorsunuz, ayrıca eserlerin isimlerinin de yazılması gerçekten çok iyi olmuş. Bu uygulamada tek sıkıntımız sahnede kuklaları dik tutma konusunda yaşadığımız sıkıntı, ama ona da alışılıyor.

Bu uygulamaya ileride  kendi hikayeni yaz bölümü,sahneye eklenebilecek nesnelerin büyütülmesi küçültülmesi, sahnenin fotoğrafını çekme, sahne oyununu kaydetme, ses ekleme, sahneye kendini karakter olarak ekleme,boyama özellikleri ile kendi arka planını oluşturma, arka plan ekleyebilme vs. gibi özelliklerin ekleneceğini hayal ediyoruz. Hikaye yazılarında okunan kelimeyi işaretleme özelliği ve kontrolü ve  info kısmına erişimin kısıtlanması da eklense iyi olur. Kendi kuklanı, hikayeni yarat ve kaydet özelliği ile bu özgün uygulamanın gerçekten çok daha farklı kullanımları da olabileceği düşüncesindeyiz. Üstelik şu anki fiyatının bu üzelliklere sahip bir uygulama için piyasa değerinin altında olduğunu düşünüyoruz.

Yaş Aralığı: 4+yaş Platform: iPad Versiyon: 1.1 Fiyat: 1,79 TL

karagoz (2)
karagoz (3)
karagoz (4)
karagoz (5)
karagoz (6)
karagoz (7)
karagoz (8)
karagoz (9)
karagoz (10)
karagoz (11)
karagoz (12)
karagoz (13)
karagoz (14)
karagoz (15)
karagoz (16)
karagoz (17)
karagoz (18)
karagoz (19)
karagoz (20)

Bizimkiler ne dedi: Damla (7), Deniz (7) bu uygulamayı çok sevdi. Özellikle Hikayelerde Bilmeceler’e bayıldılar. Sahne bölümü çocukların çok sevdikleri bir bölüm oldu. Bu kısımda Tiplemeleri seçerken belki tipler hakkında kısa bilgi, nasıl konuştuklarına dair örnekler buraya konsa çocuklara daha kolay bilgi verebilirdim diye düşündüm. Hayatlarında hiç Karagöz, Hacivat bilmeyen bir çocuğa bunu anlatmak için basit bir giriş ebeveynlerin işini çok kolaylaştırır. Türkçe sınıfımız için çok önemli bir kaynak olacağını düşünüyoruz, uygulayabilirsek tecrübelerimizi sonra anlatacağız.

[/box]
 Son sözümüz: Kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bu uygulama için daha önce yaptığımız gibi detaylı inceleme isterseniz lütfen bize ulaşın.
Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This