Miner Birds-Mental Math 3,59TL

Miner Birds-Mental Math

Onlineanne
  • Eğitici
  • Eğlenceli
  • Kaliteli
Angry Birds, Flappy Birds derken bir kuşlu uygulamayla daha karşınızdayız. Ama bu madenci kuşların kendilerini patlatmaktan daha ulvi görevleri var: Çocuklara matematik öğretmek, akıldan hesaplama konusunda egzersiz yaptırmak. Aslında sadece çocuklar demeyelim tüm ailenin zevkle oynayacağı bir oyun. 5 farklı zorluk seviyesi bulunuyor. Oyunun dili ingilizce ancak konu matematik ve sezgisel olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz bir menü yapısı olduğu için hiç yabancı dile ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz. 3 değişik modda oynanabiliyor. Tek bir cihaz üzerinde 2 veya 3 kişi birbirinize karşı veya bilgisayara karşı oynayabilirsiniz. 20 solucanı toplayan oyunu kazanmış oluyor.

5 yaş üzeri çocuklarınızla severek oynayacağınız bu oyunun bizim en sevdiğimiz özelliklerinden bir tanesi mekansal algıyı desteklemesi oldu. Her kuşun gidebileceği yerlerin farklı yön alternatifleriyle sunulması ve birbirleriyle etkileşimi görebilmek çok iyi. Böylece farklı stratejiler de geliştirebiliyorsunuz. Mesela bonus kasalarına ulaşmayı denemek veya solucanların daha çok olduğu yerlere yönelmek mümkün. Uygulamanın animasyon ve efektleri de oldukça sevimli ve çocukların ilgisini çekiyor. Bonus kasalarından daha fazla solucan kazanmak veya birbirinize karşı oyunuyorsanız karşınızdakinin işini zorlaştırmak için ekstra kayalar, bombalar vb ‘hainlikler’ yapabiliyorsunuz. Tabii ki tüm bunları yapabilmek için sorulan matematik sorularına doğru cevap vermeniz gerekiyor. Daha büyük çocuklar ve hatta büyükler için oyunu biraz daha zevkli hale getirmek için bir de zamanlama(timer) özelliği bulunuyor. Takım oyunu mantığından uzak olmasına rağmen bu oyunu zevkle oynayabileceğinizi ve dört işlemi sev(dir)eceğinizi düşünüyoruz.

Yaş Aralığı: 4+yaş Platform: iOS 4.3 + , Android Versiyon: 1.0.0 Fiyat: 3,59 TL

minerbirds1
minerbirds2
minerbirds3
minerbirds4
minerbirds5
minerbirds6
minerbirds8
minerbirds7

Bizimkiler ne dedi: Kuzey(5) dört işlemi bilmemesine rağmen, oyunun birinci seviyesini (Level 1) çok zevkle oynadı. Üstelik de ilk bakışta iki karşıt kavram olarak algılanan “iPad” ve “evde Montessori aktiviteleri” kavramlarını da birleştirerek. 🙂

[/box]
Son sözümüz: 5 yaş üzeri çocuklarınızı ve hatta büyükleri bile dört işlemin bağımlısı yapacak eğlenceli ve güvenli bir uygulama. Tavsiye ediyoruz.

Bu uygulama için daha önce yaptığımız gibi detaylı inceleme isterseniz lütfen bize ulaşın.
Burada yer alan inceleme yazıları, yorumlar ve fiyat bilgileri incelemenin yazıldığı tarih itibariyle geçerlidir. Ürünün fiyatını ancak o ürünü geliştiren kişi/kurum kontrol edebilir. Onlineanne.com aksini garanti etmemektedir.Pin It on Pinterest

Share This