Instagram’da Bir Fotoğraf Nasıl Tekrar Gönderilir / Repost Yapılır? | ONLINEANNE
Instagram’da Bir Fotoğraf Nasıl Tekrar Gönderilir / Repost Yapılır?

Instagram’da Bir Fotoğraf Nasıl Tekrar Gönderilir / Repost Yapılır?

Instagram kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan bir tanesi, Instagram’ı kullanırken beğendiğiniz bir fotoğrafı nasıl kendi hesabınızdan yeniden gönderilebileceğinizdir.

Bu soru da aslında iki bölümden oluşuyor.

 1. Akıllı Telefonunuzda (iPhone / Android) Instagram’ı Kullanırken Nasıl Repost Edebilirsiniz? 

Telefonunuzdan Instagram’a bakarken çok beğendiğiniz bir fotoğraf gördünüz. Bunu kendi takipçilerinizle paylaşmak istediniz. Bu durumda;

1.1. Ekran Görüntüsünün Fotoğrafını Çekin
– iPhone veya iPad’den ekran görüntüsünün fotoğrafını çekme işlemini orta tuşa ve Açma/Kapama tuşuna aynı anda basarak yapabilirsiniz.
– Android telefonlar için ekran görüntüsü alma işlemi markaya göre değiştiğinden buradaki linkten nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1.2. Instagram’ı açıp her zamanki gibi fotoğraf yükleme tuşuna basın. Buradan Resim Kütüphanenize gidin ve çektiğiniz ekran görüntüsünü seçin.

1.3. Instagram ekranında fotoğrafın orjinal sahibinin isminin görüneceği şekilde kesmenizi tavsiye ederiz. Yoksa orjinal sahibi tarafından şikayet edilebilirsiniz.

 2. Blogunuza Instagram’dan Beğendiğiniz bir Fotoğrafı Nasıl Yüklersiniz? 

2.1. Bilgisayarınızda Instagram’ı açın. Repost (Yeniden Göndermek) istediğiniz fotoğrafı seçin.
2.2. Sağda Yorum düğmesinin yanında bulunan Paylaş düğmesine basın. Açılan yeni pencerede bir kod göreceksiniz.
2.3. Bu kodu yazınızın içine kopyalayın. Kodu olduğu gibi alırsanız aynı zamanda fotoğrafın sahibine de kredi vermiş olacaksınız. Telif hakları açısından, size ait olmayan bir fotoğrafı paylaşırken sahibine kredi vermenizin çok çok önemli olduğunu bir daha hatırlatalım.
2.4. Instagram’dan aldığınız kod HTML kodudur. WordPress kullanıcıları, bu kodu blogunuzda yazı yazdığınız Edit’leme bölümünün HTML sayfasına kopyalamalısınız.

Bunların dışında piyasada birkaç tane de sırf bu iş için yani Instagram’da yeniden fotoğraf göndermek için geliştirilmiş uygulama mevcut:

PhotoRepost Android, Ücretsiz

Repost for Instagram,  ÜCRETSİZ iOS

 Pin It on Pinterest

Share This