Love, The App 8,99 TL

Love, The App

Onlineanne
  • Kaliteli
  • Eğlenceli
  • Eğitici
Bir uygulamadan bu kadar etkilenebileceğimi düşünmemiştim. Tam da hayatın koşturmacasından bunalmış, belirsizliklerinden sıkılmış, on işi yetiştirmeye çalıştığım stresli ve sinirli zamanımda uygulamanın geliştiricisinden bir mail geçti elime. NIÑO Studio olarak Gian Berto Vanni’nin 1964 yılında yazdığı “Love” isimli çocuk kitabını interaktif kitap haline getirdik, Türk okuyucularla paylaşmanızı isteriz diyen bir maildi.

Bu interaktif kitabın sayfalarını çevirirken, o size biraz önce bahsettiğim baştaki ruh halimden eser kalmadı. Bu kitap sadece çocuklar için değil yetişkinler için de çok değerli.

Sizi kalbinizin en derininden bir anda yakalayıp içine çeken öykü muhteşem. Bu öykünün tabletlerde pek alışık olmadığımız şekildeki sade grafiklerle bu kadar iyi anlatılmasına ise ayrıca hayran kaldım. Sizi hikayeden koparmayan o küçücük efektler, sanki elinizde sizinle konuşan iletişime geçebilen gerçek bir kitabı tutuyormuşsunuz hissi veriyor. Kitabın menüsünde yazar Gian Berto Vanni hakkında kısa bir bilgi ve Pablo Curti yönetimindeki takımın uygulamayı nasıl geliştirdiklerini anlatan bölümler bulunuyor. Kitabın dili ingilizce ancak yeni okumaya başlamış çocuklar için de ideal, dili de oldukça sade. Evet, kitapta bizim her zaman dikkat ettiğimiz ‘Bana Oku’/’Kendim Okurum’ özellikleri veya kelimeleri işaretleme özellikleri bulunmuyor ama bu kitap için bu özellikleri de istermiydim pek emin değilim. Müzik ise hikayeyle, grafikler ve tasarımla son derece uyumlu. Unutmadan 2014 BolognaRagazzi ödülünü de birkaç gün önce aldığını söyleyelim.

Her zaman karşımıza çıkan tablet uygulamalarına benzemediği için, çocuklar için sayılar, alfabe, matematik vb”eğitici” olduğunu söylediğimiz anlamda özellikleri yok. Bu bir kitap, ve gerçek anlamda sizi kalbinizden yakalayacak hikayesinden tasarımına, okuyucuyla kurduğu ilişkiye kadar çok değerli bir kitap ve hayatta çocuklarımıza öğretmeyi isteyeceğimiz en  önemli şeyi anlatıyor: “Sevgi”

Bana gelince, bütün gün sinirli sinirli dolaşıp kendi kendime rahatlamam lazım diye söylenirken, meğer yeniden gülümsemem için tek yapmam gereken bu kitabı okumakmış. Çocuğunuza ve kendinize bu kitabı okuma şansını verin derim, vereceğiniz parayı hakediyor.

love6
love5
love4
love3
love2
love1
Yaş Aralığı: 5+yaş Platform: iOS 5.0 + Versiyon: 1.0.1 Fiyat: 8,99 TL

Son sözümüz: Ne demişler? “Less is more” İşte size bunun en iyi örneklerinden bir tanesi. Hikayesi de içinizi ısıtacak. Kesinlikle tavsiye ediyoruz, hem size hem çocuğunuza…

 Pin It on Pinterest

Share This