Uzman onayı nerede?

Uzman onayı nerede?

Bu sitede hazırladığımız dokümanlarda kullandığımız ifadelerin tamamını “uzman”lığı tartışılmayan, akademik yayınlara referans vermiş Türk ve yabancı kaynaklardan almaktayız. Bu kaynaklar hazırladığımız dokümanların arkasında yer almakta. Hazırladığımız her dokümanı sitemize “lütfen olumlu/olumsuz görüşlerinizi bildirin ona göre revize edelim” çağrısıyla koyuyoruz.

Sitemizde yer alan bilgilendirici yazılarda mutlaka kaynak belirtiyor ve kendi uzmanlık alanımızı aşan konularda da yine akademik çalışmalara referans verip bilimsel kaynaklardan aldığımız bilgileri derliyoruz. Bu sitenin içeriğini hazırlayan  “anneler”  olarak  okuduğumuzu anlama-aktarma-sentezleme, bilimsel olarak derleyebilme yeteneğimiz bilinen kurumlardan onaylı. Değişik konularda proje yönetimi, akademik araştırma tecrübemiz var.  Sonuçta hazırladığımız dokümanları ebeveynler ve öğretmenler için çocuklarıyla bir konuşma malzemesi olarak üretmeye çalışıyoruz. Büyük iddialarımız yok, genelde de kendi çocuklarımızla olan tecrübemizi  bilimsel kaynaklarla birleştirmeye çalışıyoruz.   Tek derdimiz önem verdiğimiz konularda daha çok çocuğa daha kolaylıkla ulaşılabilmesini sağlamak.

Bir ürün ortaya çıkardığımız zaman kendimize şu soruları soruyoruz:

1. Hazırladığımız ürünü yayarak yarar yerine zarar veriyor olabilir miyiz? (zararlı olduğunu anladığımız anda düzeltmenin yolunu ACİLEN ararız. İnsanların da  böyle bir zarar potansiyeli gördüklerinde bize nedenlerini de sıralayarak ulaşacaklarını varsayıyoruz)

2. Çıkardığımız üründe yanlışlar varsa bunlar düzeltilebilir mi? (düzeltmeye açığız)

3. Bu ürün hiç olmasa daha mı iyi olurdu? (“Bir kişiye bile faydamız dokunsa kardır” anlayışımız var. Biz kendi çocuklarımıza vermeye çalıştığımız mesajlarda zorlanınca kolaylaştırma yolu arayan ebeveynleriz. Kendi bulduğumuz çözümleri de başkalarıyla paylaşmaya çalışıyoruz.)

Sonuç olarak bizim dokümanlarda “uzmanımız sayın x”e göre”  ibaresi bulmanız bu anlayışı doğru bulmadığımız için zor. Ancak uzman olsun olmasın herkesin olumlu/olumsuz görüşünün de başımızın üstünde yeri var.

Sevgilerimizle…

 

 Pin It on Pinterest

Share This