Ready-K! The Kindergarten Readiness Evaluation

Ready-K! The Kindergarten Readiness Evaluation

Onlineanne
  • Eğitici
  • Eğlenceli
  • Kaliteli
Bu uygulama aslında oyunlarla farkettirmeden çocuğunuzun anaokuluna hazır olup olmadığını test etmenizi sağlıyor. Amerika’daki anaokulu standartları gözönüne alınarak hazırlanmış. Sayısal dil, okuma/yazma öncesi beceriler, görsel ve konumsal farkındalık, sayıları ve büyüklükleri tanıma, geometri ve tanımlayıcı dil gelişimi konusunda pek çok zevkli oyunu oynattırarak çocuğun seviyesini ebeveyne raporluyor. Uygulamada 3 çocuk için hesap yaratmak mümkün. Oyun modunda birbirinden farklı pek çok soru oyun şeklinde çocuğun önüne geliyor. Bacci adlı köpek her doğru cevapta daha büyük bir balonu şişirme, pasta yeme gibi eğlenceli oyunlar oynuyor. Uzunluğa göre sıraya diz, sapanla başharfleri vurmaya çalış, şekillerle ev yap gibi pek çok farklı oyun arka arkaya geliyor. Bir bölüm bitince müzik aletlerinden birini seçme hakkı kazanıp orkestra kurabiliyorsunuz. Oyun pek çok sürprizle dolu olduğu için sıkılmadan ilerlemek mümkün oluyor.  Detaylı bir ebeveyn bölümü bulunuyor. Bu bölümde hem çocuğunuz gelişim raporlarına ulaşabiliyor hem de uygulamanın temel aldığı Common Core Standarts denilen Amerika’daki okul sisteminde çocukların öğrenmesi gerekenleri belirleyen standartlar hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Uygulamada müzik açma/kapama düğmesi bulunuyor, ancak biz çalıştıramadık. Oyunun çocuğun seviyesine göre ayarlanabiliyor olmasını ve de çalışılan alanı seçebiliyor olmayı isterdik. Bu haliyle rastgele sorulan sorular sürpriz yaratmasına karşın çocuğun ilgi duymadığı ve geçemediği ya da henüz geliştirmemiş olduğu alanlarda takılıp kalmasına ve sıkılıp oyunu bırakmasına sebep olabiliyor. Sadece İngilizce olarak oynanabiliyor. Başarılı bir uygulama olduğunun altını çizelim.

Yaş Aralığı: 4-6 yaş

Platform: iOS5.1 +

Versiyon: 1.0

Fiyat: 6,49TL

readyk (2)
readyk (17)
readyk (4)
readyk (3)
readyk (18)
readyk (15)
readyk (14)
readyk (13)
readyk (12)
readyk (11)
readyk (10)
readyk (9)
readyk (8)
readyk (7)
readyk (6)
readyk (5)
readyk (16)
readyk (19)
readyk

 

Bizimkiler ne dedi: Emre (4) ile birlikte bu uygulamayla bayağı vakit geçirdik. Gerçekten hiç sıkılmadan bayağı ilerleme kaydetti. Ancak harfler ve de fonetik ile ilgili sorular gelince tıkandık ve devam etmek istemedi. Bu kısmı atlayabilmeyi isterdim açıkçası.

Son sözümüz: Çocuğunuzun anaokulu öncesi akademik gelişim seviyesini çocuğunuzu eğlendirerek anlamak isteyenlere tavsiye ediyoruz.

 Pin It on Pinterest

Share This