Ayakkabı Kardeşliği!

Ayakkabı Kardeşliği!

TakaTuka.com ve TOÇEV’in önderliğinde Türkiye’de Ayakkabı Kardeşliği başladı!

 

İhtiyaç sahibi bölgelerdeki çocuklar için harekete geçen TakaTuka.com ve TOÇEV,

tüm Türkiye’nin katılımının hedeflendiği bir kardeşlik projesini hayata geçirdi.

 

Ağustos 2012’de kurulan ve online ayakkabı sektörünün öncü markalarından olan TakaTuka.com ile bu yıl 20. Yılını kutlayan Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV), “Ayakkabı Kardeşliği” sosyal sorumluluk projesi için bir araya geldi. Özellikle doğu bölgelerde zor iklim şartları altında eğitim görmeye çalışan ve giyecek ayakkabıları bulunmayan çocukların ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, 0-12 yaş aralığında çocukların ayaklarının hızlı büyümesi sebebiyle çok az kullanılan yada kullanılamadan küçülen ayakkabıları tekrar kullanıma kazandırmayı amaçlayan Ayakkabı Kardeşliği, ilk aşamada 0 – 12 yaş aralığındaki en az 250 çocuğun ayakkabı ihtiyacını karşılamayı hedefleniyor. 21 Mayıs’ta bağış kabulüne başlanan ve her yıl tekrarlanacak olan Ayakkabı Kardeşliği projesinin son bağış tarihi ise 20 Haziran 2014 olacak.

Ayakkabı Kardeşliği Projesi’ne Nasıl Destek Olabilirim?

Ayakkabı Kardeşliği projesine katılmak isteyen bağışçılar; evlerinde bulunan çok az giyilmiş ya da hiç giyilmeden küçülmüş 0-12 yaş arası kışlık çocuk ayakkabılarını, ister UPS Kargo şubelerine; “Ayakkabı Kardeşliği” kodunu vererek ya da evlerine çağıracakları UPS Kargo aracına “00F363” kodunu söyleyerek, ücretsiz TakaTuka.com Bağış Merkezi’ne gönderebilirler.

Yeni ayakkabı satın alarak bağış yapmak isteyen yardımseverler ise; TakaTuka.com’dan satın aldıkları ayakkabıları, bilgi@takatuka.com adresine e-posta atarak bağış merkezine yönlendirebilirler. Bu bağış severler, TakaTuka.com’da istedikleri zaman değerlendirecekleri 30 TL’lik indirim çeki de kazanmış olacaklar.

Bağışlar Nereye ve Nasıl Yapılacaktır?

Ayakkabı Kardeşliği projesi çerçevesinde toplanan ayakkabılar, TOÇEV’in titizlikle yürüttüğü araştırmalar sonucu belirlediği gerçek ihtiyaç bölgelerine gönderilecektir. Toplanan ayakkabılar, ihtiyaç bölgelerindeki çocukların ayak numaralarına göre ayrıştırılacak ve bakım yapılarak paketlenip yeni sahiplerine gönderilecektir.

TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) Kimdir?

TOÇEV, Türkiye’nin çeşitli illerinde maddi yetersizlik nedeniyle okuyamayan çocuklara bütün eğitim hayatları boyunca maddi-manevi destek vermekte ve çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 1994 yılında kurulan TOÇEV, Türkiye genelinde 15’in üstünde ulusal proje yürütmektedir. Yaşasın Okulumuz, Bir Şey Değişir Her Şey Değişir, Günebakan, İlk Yardıma İlk Adım, Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler, Evimdeyim, Yarının İzleri, Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın, İyi Beslenmek İyi Gelecek, Temiziz, Kütüphaneler, Enerjimiz Çocuklar İçin, Benergenim, YBO TOÇEV’in yürüttüğü projelerdir. TOÇEV faaliyetleri ve projeleriyle beş milyonun üstünde çocuğun hayatına dokunmuştur. Daha fazla bilgi için www.tocev.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

TakaTuka.com ve TOÇEV’e bu sosyal sorumluluk projesi için teşekkürler.Pin It on Pinterest

Share This