Konuşuyorum 49,99

Konuşuyorum

Bu uygulama konuşamayan ya da dil becerilerinde güçlük çeken çocuklara yardımcı olmak amacı ile bir çocuk psikoloğu olan Ayça Uzel tarafından Türkçe olarak tasarlanmış bir arttırılmış iletişim (AAC) uygulaması. Ancak zengin Türkçe kelime kütüphanesi ile iletişim zorluğu çeken herkesin kullanabileceği bir uygulama. Böylece Tohum uygulamasından sonra Türkçe olarak bir özel eğitim uygulamasının daha piyasaya çıkmış olmasından dolayı çok mutluyuz.

Bu uygulama temel olarak günlük hayatımızda kullandığımız kelimeleri kategoriler halinda tutan bir kütüphaneden oluşuyor. Ben ve istiyorum kelimeleri dışındaki kelimeler yiyeceklerim, içeceklerim, giysilerim, oyuncaklarım, evim, eşyalarım, vücudum, mekanlar, fiillerim, taşıtlar, doğa, hayvanlar, kavramlar, renkler, sayılar, günlük aktviteler, duygular ve hisler, basit cümleler, sorular, dilbilgisi araçlarım olmak üzere 16 bölümden oluşuyor. Böylece kullanıcı sadece resimlerden seçerek cümle kurabiliyor. Örneğin Ben börek istiyorum gibi…Bu cümleleri kadın, erkek ya da çocuk sesi ile dinlemek mümkün. Ayrıca fiil seçildiği zaman 1. ve 3. tekil şahısa göre fiilin çekimi de yapılıyor. Kelime kategorilerinin yer aldığı uygulamanın anasayfası dışında Sık kullanılanlar, Klasörler, Sunum ve Simge Ekle bölümleri yer alıyor. Klasörler bölümüne giderek kullanıcıya özel dosyalar hazırlayıp en sık kullanılan kelimeleri dosyalayabiliyorsunuz. Burada hazırlanan dosyaları kullanmak için Sunum bölümüne gidebilirsiniz. Uygulamada yer alan her nesnenin simgesini kendi resimlerinizle değiştirmek de mümkün. Uygulamada şimdilik kendi istediğiniz kelimeleri ekleme özelliği bulunmuyor ancak uygulama geliştirici “istediğiniz kelimeleri bize yazın ekleyelim” diyor.

En fazla 6 kelime seçip dinlemek mümkün ancak bunların sırasını değiştirmek istediğinizde silip baştan yapmanız gerekiyor. Hazırladığınız cümleleri sık kullanılanlara ekleme özelliği, kendi kelimelerini simge ve ses kaydı ile ekleyebilme, uygulamada yer alan kelime simgelerinin fash card olarak da kullanılabilmesi uygulamada görmeyi umduklarımız… Sık kullanılanlar kısmını  çalıştırmak için Sunum bölümünden oluşturduğunuz klasörlere gitmeniz gerekiyor. Bu özel bir uygulama olduğu için uzmanlarca değerlendirilmesi gerektiğini düşündüğümüz için puanlamıyoruz, ancak Türkçe türünün tek örneği olarak doktorunuza bahsetmenizi öneriyoruz. Uygulamanın Lite versiyonunu da buradan indirebilirsiniz. Bu uygulmanın kullanılması hakkında açıklamalar ve çok detaylı bilgileri içeren bir websitesi de bulunuyor: www.konusuyorum.org

Yaş Aralığı: 2+ yaş

Platform: iPad, iPhone, iPod touch

Versiyon: 1.1

Fiyat: 49,99 TL

konusuyorum (2)
konusuyorum (3)
konusuyorum (4)
konusuyorum (7)
konusuyorum (8)
konusuyorum
konusuyorum (9)
konusuyorum (10)
konusuyorum (5)

iPhone için:

iPad için:

 Son sözümüz: Bu alandaki tek Türkçe uygulama, tavsiye ediyoruz.Pin It on Pinterest

Share This