Montessori Math City 8.99 TL

Montessori Math City

Onlineanne
  • Eğitici
  • Eğlenceli
  • Kaliteli

Bu yepyeni uygulama çocuklara Montessori yöntemiyle onluk sistemin temelleriyle birlikte 1000’e kadar saymayı öğretiyor. Biri Türkçe olmak üzere 15 dilde oynamak mümkün. Uygulama 3 bölümden oluşuyor: Montessori donanımı, Sayılar evi ve Şehrim. İlk olarak Montessori bölümünde sırayla birlik, onluk, yüzlük ve binlik kavramları Montessori boncuklarının uygun bölümlere yerleştirilmesi ile öğretiliyor. Oyuncu verilen görevleri tamamladıkça ilerleyebiliyor ve her seferinde şehrini inşa etmekte kullanabileceği ev, araba gibi malzemeler kazanıyor. Bu bölümün sonunda bir de küçük sınav var. Dinamik İlerleme Algoritması ile çocuğun verdiği cevaplara göre  sorular çocuğun doğru cevaplarına göre belirleniyor (adaptif öğrenme özelliği). Bu bölümden sonra Sayılar evinde ilk bölümde öğretilenler bloklarla pekiştiriliyor. Çocuklar burada daha çok ev kazanabiliyor. Şehrim bölümü çocukların kazandıklarını yerleştirdikleri bölüm. Detaylı bir ebeveyn bölümü var (burası isterseniz Türkçe). Ebeveyn bölümüne  kontrollü erişim, ses efekti kontrolü, birden fazla kullanıcı profili tanımlama gibi özellikler var. Bu uygulama tamamen okul matematik sistemi ile uyumlu. Takipte kalın, hediyeler de yolda 🙂

Yaş Aralığı: 4-8 yaş

Platform:  iPad, iPhone, iPod touch

Versiyon: 1.0

Fiyat: 8,99 TL

 Bizimkiler ne dedi: Emre (4) bu oyunu biraz oynadı ama onu pek açmadı. Damla ve Deniz (8) için çok kolaydı, Gerçekten eğitici ama biraz daha eğlence gerekiyor sanırım.

 Son sözümüz: İlle Montessori olsun, eğitici olsun da ne olursa olsun deyip matematik uygulaması arayanlara tavsiye ediyoruz.

 Les Trois Elles‘in diğer uygulamalarına “Görünüm” düğmesine basarak ulaşabilirsiniz.

 Pin It on Pinterest

Share This