Tutumlu anne ve KAÇUV

Tutumlu anne ve KAÇUV

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV)Nerede yaşam varsa, orada umut vardır” felsefesi ile, ebeveynlerinin maddi sorunları nedeniyle kanser tedavileri aksama riski taşıyan 0-17 yaş arasındaki çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla 2000 yılında İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Onkoloji Servisi’nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ve hekimlerinin bir araya gelmesiyle kurulmuş bir vakıf. Tutumluanne.com sitesinde ise kullanmadığınız iyi durumdaki bebek-çocuk ürünlerini satabiliyor, benzer ürünleri uygun fiyatlara alabiliyorsunuz. Ancak tutumluanne’yi bizim için özel yapan KAÇUV’la beraber sürdürmekte oldukları sosyal yardım projesi.

Evinizi dolduran, artık kullanmadığınız çocuk-bebek eşyalarını satabileceğiniz, ya da ihtiyaç duyduklarınızı daha ekonomik fiyatlarla alabileceğiniz tutumluanne sitesinde yaptığınız her alışveriş aynı zamanda KAÇUV’a destek anlamına geliyor. 

 

Ekrangoruntusu

Evdeki kullanılmayan eşyalardan, hele ki çocuklu bir evdeki artık kullanılmayan eşyalardan kurtulmak gerçekten zor iş. Büyük paralar ödeyerek alıp daha eskitmeden kullanımdan kalkan eşyaların ihtiyacı olanlara ulaştıramamak ya da bunları uğraşmadan satacak bir ortam bulamamak gerçekten dert.

Yurtdışında bizlerin 2. el konusunda daha çok seçeneği var; bize sadece üşengeçliği bir kenara bırakıp toparlanmak kalıyor. Buralarda almak için de satmak için de insanlar ya garajlarını ya da online satış sitelerini kullanıyor. Satmakla uğraşmak yerine bağışlamak istersek de pek çok kurum var. Almak konusunda da öyle… İhtiyacınız olan herhangi bir eşyayı 2. el satın almak son derece yaygın ve ekonomik bir yaklaşım buralarda. Hatta toplu ikinci el satışları düzenleniyor.

Türkiye’de ise kullanamadığınız çocuk eşyalarından kurtulmak öyle göründüğü kadar kolay değil. İkinci el kullanmak konusunda da eşya alışverişi genelde tanıdıklar arasında gerçekleşiyor. Halbuki pek çok bebek-çocuk eşyasının sadece çok kısa bir süre kullanımda olacağını düşününce bunların yenisini almak yerine ikinci el almak son derece ekonomik.

Tutumluanne.com her işlemden elde ettiği komisyon gelirinin%5’niKanserli Çocuklara Umut Vakfı’’ (KAÇUV) bağışlıyor. İlgili tutar, satıcıya ödeme yapılırken eş zamanlı olarak Kaçuv’a ödeniyor ve işlem otomatik olarak sistem tarafından gerçekleşiyor.  Ayrıca satıcıların da satıştan elde ettikleri geliri de KAÇUV’a bağışlamaları mümkün. Bunun için ürün bilgilerini girerken ‘Ürün bedelinden tarafıma ödenecek olan tutarı KAÇUV’a bağışlamak istiyorum’ butonunun tıklanması gerekiyor.

Sonuçta bilmeyenleri bu seçenekten haberdar etmek, bilenlere ise tekrar hatırlatmak istedik. Pek çok 2. el ürüne daha uygun fiyatla sahip olmak, elinizdeki fazla eşyalarınızı uygun fiyata satabilmek ve yaptığınız alışverişle KAÇUV’a destek olabilmek adına tutumluanne bizce çok iyi bir seçenek. Daha çok annenin kullanmadıkları bebek-çocuk  eşyalarını burada satıp gelirini KAÇUV’a bağışlamasını umuyor ve bu güzel girişimi için tutumluanne’yi tebrik ediyoruz.

TAinfografik

 Pin It on Pinterest

Share This