Görme Bozukluğunda Kullanılan Uygulamalar

Görme Bozukluğunda Kullanılan Uygulamalar

Bu sayfada genel olarak görme bozukluğuna sahip çocukların kullanabilecekleri tablet uygulamaları için tavsiye edilen uygulamalara ulaşabilirsiniz.Daha önce Beyin Hasarına Bağlı Görme Bozukluğunda tablet kullanımı konusunda Doç. Dr. Nazan Baykan’ın yardımıyla iki yazı yazmış ve bu alanda kullanılan tablet uygulamalarından bahsetmiştik:

Beyin Hasarına Bağlı Görme Bozukluğu (BHGB) ve Tablet-1
Beyin Hasarına Bağlı Görme Bozukluğu (BHGB) ve Tablet 2: Doç. Dr. Nazan Baykan

Bu iki yazımızda adı geçen uygulamalar bu sayfanın sonunda yer almaktadır. Diğer uygulamalar Wonderbaby tarafından görme engelli çocuklar için tavsiye edilen uygulamalar. Özellikle Braille İnstitute of America‘nın kendi ürettiği ücretsiz uygulaması *ViA-Visually Impaired Apps uygulamasının altını tekrar çizmek istiyoruz. Bu uygulama görme engellilerin kullanıp beğendiği pek çok uygulamayı bulmanıza olanak sağlayan bir uygulama. 

Ayrıca  “Renkler herkes içindir” projesini de proje sayfasında yer alan videoyu paylaşarak destekleyebilirsiniz. Burada yer alan video her paylaşıldığında bir görme engelli renkleri seslendiren bir yazılıma ücretsiz olarak ulaşıyor.

 Wonderbaby tarafından görme engelli çocuklar için tavsiye edilen uygulamalar.

Görme becerilerini geliştiren uygulamalar


Motor (etki/tepki) becerilerini geliştiren uygulamalar İletişim becerilerini geliştiren uygulamalar

Diğer uygulamalar (yazı yazma, okuma vb. gibi etkinlikler için))

Beyin Hasarına Bağlı Görme Bozukluğu (BHGB) Uygulamaları
Pin It on Pinterest

Share This