Talk for me 209.99 TL

Talk for me

Onlineanne
Okuyucular
  • Türkçe kullanım
  • Kullanım kolaylığı

Karşımızda bir Artırılmış İletişim (AAC) uygulaması var (AAC-Artırılmış İletişim hakkında bilgi). Bu uygulamayı Hugh McEvoy adında bir geliştirici Dystonia sendromuna sahip oğlu için bir iletişim aracı olarak geliştirmiş. Konuşma bozukluğu olan bireylerin iletişiminde kullanılabilecek bu uygulamada A’danZ’ye alfabe, sayılar, sevdiğim nesneler, insanlar, kişiler, yerler, giysilerim, hayvanlarım, kelimelerim, şarkılarım, yapmayı sevdiklerim ve bunun gibi pek çok kategori var.

Bu kategorilere kendi resimlerinizi ekleyip resimde anlatılanları da yazınca otomatik seslendirmesine sahip oluyorsunuz. Uygulama aslında İingilizce için geliştirilmiş ancak 20 dil seçeneği var, bunlardan biri de Türkçe. Ancak Türkçe versiyonda çeviriler İngilizcedeki kadar başarılı değil. Daha doğrusu cümle çevirilerinde kullanmak çok zor. Fakat tek kelimeli nesneler de gayet başarılı, Türkçe harfleri de seslendirebiliyor. Örneğin “Ayşe’nin kuşu”nu doğru seslendirmese de “kuş” kelimesini gayet düzgün telaffuzla seslendirilebiliyor. O yüzden konuşma zorluğu çekenlerin Türkçe olarak kullanabilecekleri bir uygulama. Maalesef Türkçe seçenekte menü ve kullanma talimatları İngilizce olarak gelmeye devam ediyor. Ancak bunları Türkçe olarak düzenlemek mümkün.

Yeni kategori ekleyebilir, kategorilerin içine eklediğiniz yeni resim ve seslendirmelerden favori listeler de oluşturabilirsiniz. Uygulama içinden resim çekebilir ya da kendi resimlerinizden kullanabilirsiniz. Ses kayıt, fotoğraf ekleme, son kullanılanlar , favoriler, özellikleri gayet kullanışlı. Ayarlar bölümünden seslendirme için kadın ya da erkek sesi seçebilirsiniz. Kategori eklemek son derece kolay ilk sayfada + tuşuna basıyorsunuz ancak istediğiniz kategoriye kendi fotoğraflarınızla nesne eklemek için ya da bunlara ulaşmak için kategori isminin üzerinde parmağınızı 2sn kadar basılı tutmanız gerekiyor. Sadece kategori resmine tıklarsanız kategori ismini ve resmini düzenleyebileceğiniz Düzenleme sayfasına ulaşabiliyorsunuz. Biraz karmaşık bir tasarım olmuş ama kolayca alışılıyor.  

Bu uygulama için elimizde fazladan bir promokod bulunuyor (Promo kod nedir, nasıl kullanılır? linkine gidebilirsiniz.) Bu promokod bir hafta sonra kullanımdan kalkacak ve lütfen ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız ya da ihtiyacı olan birine ulaştırabilecekseniz bize ulaşın. çevrenizde duyurursanız da seviniriz.

Yaş Aralığı: 2+ yaş

Platform:  iPad, iPhone, iPod touch

Versiyon: 1.0

Fiyat: 209.99 TL2 Yorum

  1. Özel eğitim için VERMEK ISTEDIGINIZ promosyon ürününunuze talibim deneyip kızıma uygunluğunu test etmek istiyorum.bu konuya tamamen yabanciyim.bahsettiginiz program normal bir tablet yada diz üstü bilgisayarda çalışabiliyormu calisiyorsa göndermenizi rica ediyorum Irmak

Pin It on Pinterest

Share This