Instagramda yorum silme/düzenleme ve hangi yorum silinmeyi hak eder?

Instagramda yorum silme/düzenleme ve hangi yorum silinmeyi hak eder?

Daha önce Instagram’da Bir Fotoğraf Nasıl Tekrar Gönderilir / Repost Yapılır? konusunda yazmıştık. Bugün konumuz yorumları nasıl silebiliriz? Gerçi yorum silmek basit de asıl soru, yorumları silmeye gerçekten hakkımız var mı?

Bizler genel olarak sosyal medyada yorum silme olayına karşıyız. Karşı görüşte insanların yorumlarının “bu benim sayfam”, “bu benim postum” denilerek silinmesini doğru bulmuyoruz. Blog postları içinde de en çok rastladığımız eleştirel yorumların kaldırılması ve geriye sadece “ne güzel bir yazı” denilenlerin bırakılması. Biz bu kadar paylaşımın gerçekten işe yaramasının “harikasınız” türevli yorumlardan ziyade eleştirel yorumlarla gerçekleşebileceğini düşünenlerdeniz. Ancak tabii ki bunun istisnaları var:

1. Postla alakasız reklam amaçlı yorumlar (reklam post ile ilgili olduğunda biz ona razıyız, o da bir paylaşım bilgilendirme)

2. Aşağılama, kötü söz içeren yorumlar (zaten adaba uygun olmayanlara diyecek bir sözümüz yok, sileriz gider, cevap bile verip, bununla ilgili postlar yazmaya bir saniye bile harcamayız açıkcası)

Yani silinmeyi hakeden yorumları huzurla silmek için tek yapmanız gereken yorum yazma düğmesine basmak ve silmek istediğiniz yorumu parmağınızla sola kaydırmak. Çıkan çöp kutusu düğmesine bastığınız zaman iş bitmiştir.

Peki yeri gelmişken kendi yorumlarınızı silmek, düzenlemek ve paylaşmak için ne yapıyoruz? Sağ alt köşedeki 3 noktaya basıyoruz ve seçeneklerden hangisini isterseniz seçiyoruz.

insta2 insta3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Peki sizce bu saydıklarımızın dışında silinmeyi hakeden yorumlar var mı? Yoksa “sayfa benim, istediğimi yaparım” mı diyorsunuz?

 

 

 Pin It on Pinterest

Share This