Otizm için “MAVİ IŞIK YAK” Kampanyası!

Otizm için “MAVİ IŞIK YAK” Kampanyası!

Daha önceki senelerde de belirttiğimiz gibi 2 Nisan, Nisan ayı, Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı, 2 Nisan ise Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir.  Nisan ayı boyunca tüm dünyada otizm konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Türkiye’de ise bu çalışmalara Tohum Otizm Vakfı  öncülük ederek günümüzde otizmin tek tedavisinin, erken tanı ve yoğun özel eğitim olduğunu, vurgulamaktadır.

2010 yılında ABD’de Autism Speaks tarafından başlatılan geçen sene 6 kıta, 136 ülke ve yaklaşık 10.000 binada dünya çapında uygulanan “Mavi Işık Yak“ kampanyasına da Türkiye’de Tohum Otizm Vakfı öncülük ediyor. Otizm konusunda farkındalık yaratmak için  siz de binanızı, evinizi 2 Nisan günü mavi ışıkla ışıklandırmak, mavi giymek isteseniz detaylı bilgi almak için vakfı arayabilirsiniz. (Tel: 212 244 7500)

Mavi Işık KAmpanyasına destek olmak için 5 yol (Autism Speaks-Light it up blue (#ltub)):

1. “Mavi” ile farkındalık yarat:  Otizmle ilgili bilgilerin yayılmasına ve otizmle ilgili kampanyaların duyurulmasına yardımcı olabiliriz. (Otizmle ilgili bilgi için buraya) “Cahillik sadece farkındalık eksikliğidir”

2. “Mavi”yi destekle: Otizm’le ilgili çalışan kuruluşları destekleyebiliriz. En bilineni Amerika’da Autism Speaks, Türkiye’de Tohum Otizm Vakfı.

3. “Mavi” paylaş: Sosyal medyada olabildiğince mavi paylaşabiliriz. Profilleri mavi yapmak, mavi giyip selfie çektirmek gibi… LIUB Selfie linkindeki resmi kullanarak uluslararası selfie kampanyasına da katılmak mümkün.

4. “Mavi” giy: 2 Nisan’da mavi giyip çevrenizdekilerin mavi giymesini teşvik edebiliriz.

5. “Mavi ışık” yak: Evinizde, işyerinizde, sitenizde mavi ışık yakabiliriz.Renk #578ad6

#LIUB #April2nd #WorldAutismAwarenessDay #otizmemaviisikyak

 

 

 

 

 

 Pin It on Pinterest

Share This