Çocuk araba koltuğu olmadığı durumlarda portatif koltuk | ONLINEANNE
Çocuk araba koltuğu olmadığı durumlarda portatif koltuk

Çocuk araba koltuğu olmadığı durumlarda portatif koltuk

Her sene olduğu gibi Türkiye’ye gitme öncesi araba koltuğu telaşlarındayız. Geçen sene aynı vakitler Araba Koltuğu: Sarımsaklasak da mı saklasak? demiş ve detaylıca Türkiye’de araba koltuğu kullanmak isteyenlerin başına gelenleri anlatmıştık. Sonra da araba koltuğu kullanamadığımızda riskleri azaltmak için neler yapabiliriz diye detaylıca yazmıştık. Klasik olarak sonra Türkiye’de yine aynı şeyler başımıza geldi tabii.

Yeni bir yıl ve aynı sorunla karşı karşıyayız. Ancak bu sefer bir çözümümüz var 😉 Bubble bum adı altında “portatif, katlanabilir, yükseltilebilir araç koltuğu” diye satılan şişirilebilir koltuğu satın aldık. Bir iki denedik, gayet kullanışlı görünüyor ve Türkiye’ye bu gayet hafif koltukla gidip her yere yanımızda bunu götürmeyi düşünüyoruz. Dayanaklı gibi görünüyor ama acaba patlar mı endişemiz var yine de.

Bubblebum;  4-11 yaş arası çocuklar için tasarlanan bir araç koltuğu, kolaylıkla indirilip katlanarak, el ya da sırt çantasına konulabiliyor. Şişirmesi kolay da indirmesi o kadar kolay gelmedi. Ama çok hafif, şişmiş olarak bile rahatça taşınabilir. Türkiye’de de varmış: http://www.bubblebum.co/tr/ Çocuk koltuğu olmayan servis araçları, taksilerde falan kullanmayı şart koşsalar keşke.

Daha fazla bilgi burada var:

Daha önce de dediğimiz gibi  “keşke kullansaymışım” da “iyi ki kullanmışım” da demeyelim hiç birimiz…

Çocuk araba koltuğu olmadığı durumlarda ne yapalım?

Çocuk Araba Koltuğu Olmadığında Yapılacaklar

Emniyet kemerini kolun altından geçirmenin tehlikeleri

Okul servisleri için entegre emniyet kemeri sistemi

Çocuğum emniyet kemerine hazır mı?

 2 Yorum

  1. Benim kizim 2 yasinda olacak turkiyeye gittigimizde onun icin booster olmazz ama hic yoktan iyidir diye kullanabilir miyim?

    • Bu koltuk 4 yaş üstü için tasrlanmış. Ancak hiçbir şey kullanmamaktansa bizce bunu kullanmak daha iyi. En azından kemeri kolunun altından geçirmek zorunda kalmayı falan engeller, kemeri olabildiğince doğru takmaya yarar (ayarı var). Tabii yine de en güvenlisi kendi koltuğu…

Pin It on Pinterest

Share This