ABC Galaxy: English Alphabet Learning Games for Kids Ücretsiz

ABC Galaxy: English Alphabet Learning Games for Kids

Onlineanne
  • Eğlenceli
  • Eğitici
  • Kaliteli

Okulların tatile girdiği bugünlerde tablet ve telefonlardan uzak kalamayan çocuklarınız için henüz bugün piyasaya çıkan yepyeni bir uygulamadan bahsetmekten istiyoruz. İncelemeye başladığımız andan itibaren beklentilerimizin üzerine çıkan ve bizleri pozitif yönde şaşırtan bir uygulamayla karşılaştığımızı ekleyelim. Bu uygulama ikinci dil olarak ingilizce öğrenen çocuklara dilin temellerini öğretiyor. Ancak bu uygulamayı App Store’daki diğer benzer binlerce ABC uygulamasından ayıran en önemli özellik gerçekten bir bilgisayar veya konsol oyunu tadında “oyun oynama” mantığına sahip olması. Yani zorlama bir “eğitici” uygulama endişesi olmadan hazırlanmış. Oldukça eğlenceli ve insanı içine çeken oyunlarla aslında hiç farkında olmadan ingilizce alfabeyi öğrendiğinizi farkediyorsunuz.
Uygulamanın ücretsiz ve full olmak üzere iki versiyonu bulunuyor. Ücretsiz versiyonunda Aa dan Ff ye kadar harflerle ilgili minik oyunlar mevcut. Tek başına oynanabilecek 10 seviye, iki kişiyle oynanabilecek 4 oyun bulunuyor. En çok hoşumuza giden oyunlardan bir tanesi asteroid oyunu. Söylenen harf veya kelimeyi hareket eden asteroid bulutu içerisinde vurmaya çalışıyorsunuz. Full versiyonunda A dan Z ye olan tüm harfler, örnek kelimelerle ve temel tanımlamalarla çocukların çok zevkli vakit geçireceklerini tahmin edebilirsiniz. Fiyatı 4,99$. Bir kere başlayınca durmadan tüm oyunları oynamak isteyeceksiniz. Bizim hoşumuza giden oyunlar aslında işi biraz daha zorlaştıran topu çarptırarak hareket eden nesneleri vurmaya çalıştığımız oyunlar oldu. Hepsinin sonunda da kelime haznesine yeni katılan kelimeler de aslında oyunun sonundaki ödülünüz oluyor.
Son olarak uygulamanın menüsünü Türkçe dahil pek çok dile çevirme imkanınız olduğunu da söyleyelim. İçinde herhangi bir reklam, gizli veri toplama gibi fonksiyonlar bulunmuyor. Burada da yer alan Ailelere yönelik açıklama bölümlerinin her uygulama için gerekli olduğunu düşünüyoruz. Ses, dil ayarı gibi temel ayarları, iPad’in ayarlar bölümüne gitmeden uygulama içinden yapabilmek de pratik bulduğumuz fonksiyonlardan bir tanesi.
Studycat hakkında:
2011’den bu yana çocuklar için eğitici dil uygulamaları geliştiren Studycat’in Fun English uygulaması 108 ülkede En İyi 5 Eğitici iPad Uygulaması arasında yer alıyor. Dünyada 4 milyon kullanıcıya ulaşan bu uygulamaya da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yaş Aralığı: 4-8 yaş

Platform: iOS6.0

Versiyon: 1.0

Fiyat: Ücretsiz (Full versiyonu 4,99$)


 

Son sözümüz: Benim çocuğum ingilizce alfabeyi biliyor demeyin bu şansı tanıyın, birlikte keyifli vakit geçirebileceğinizi ve kelime haznesine pek çok yeni kelimenin katılacağını garanti ediyoruz.

Not: Bu inceleme yazısı sponsor desteği ile yazılmıştır.Pin It on Pinterest

Share This