Kolay etkinlikler ve yardımcı mobil uygulamalar

Kolay etkinlikler ve yardımcı mobil uygulamalar

“Anlat bana,ama bil ki unutacağım.Ne yapmam gerektiğini göstermeyi dene, belki hatırlarım.Ama eğer beni işin içine dahil edersen, emin ol,ne yapmam gerektiğini çok iyi anlarım” sözünden hareketle aslında çocuğumuza öğretmek istediklerimizle ilgili şeyleri beraber yapmaya çalışmanın yolunu arıyoruz biz bu kadar zamandır. Arada sorguluyoruz eğitici etkinlik diye çatlamaya gerek var mı?, çocukla oyun oynamak iyi ebeveynlik midir falan diye.

Önce kolay etkinlik diye bizim gibi tembel ama meraklı ebeveynlere kendi yaptığımız bazı basit ev etkinliklerini yazmaya başladık biliyorsunuz. Genelde bu yazıların altına da bazı uygulama önerilerini koyduk. Bu etkinliklerin listesi aşağıda; uygulamalar ise yazılarda. Çeşitli konularda uygulamaları özellikle burada bulabilirsiniz. Uygulama Seçin bölümünde zaten pek çok kritere göre seçim de yapabilirsiniz.

Biz çocuklarla beraber yapılan her etkinliğin yararına inananlardanız. Eğitici yararını geçtik, beraber yaptıktan sonra ister tablette oyna, ister televizyon seyret, ister etkinlik yap mercimeklerle, ister temizlik yap. Buradaki anahtar kelime “beraber yapmak”… Bizce herşeyi her zaman beraber yapmak da şart değil, “kaliteli zaman geçirecem çocuğumla” diye kasmak da şart değil.  “Kaliteli”si umurumuzda değil ama beraber yapınca herşey daha iyi oluyor sanki… Neyse kolay etkinlikelre devam eder miyiz bilmiyoruz ama etkinlik kitaplarına ederiz inşallah 🙂

Evde yapılabilecek kolay aktiviteler ve bunlarla ilgili mobil uygulamalar

Kolay etkinlik 1: Makarna sanatı

Kolay etkinlik 2: Evde Build-a-bear atölyesi

Kolay Etkinlik 3 – Silly Putty (zıp zıp hamur)

Kolay etkinlik 4: Yemek Yapmak

Kolay Etkinlik 5: İki bacalı gemi (origami)

Kolay etkinlik 6: Zıp zıp hamurla dev balon ve dahası

Kolay etkinlik 7: Çamur Hamur (Oobleck)

Kolay Etkinlik 8: Çakma Ebru Tarifleri

Kolay Etkinlik 9: Biraz da mimarlık 😉

Kolay etkinlik 10: Karbonat-sirke oyunları

Etkinlik kitapları: OLA ile 15 dakika 

OLA ile Onbeş Dakika: Çocuk İstismarı Güvenlik Aktiviteleri

İnternet Güvenliği Aktivite Kitabı

Türkçe Çocuk Şarkıları 1: Do-Bir Külah Dondurma (Neşeli Günler)

 Pin It on Pinterest

Share This