onlineanne ile e-söyleşi

onlineanne ile e-söyleşi

Bundan bayağı bir süre önce sadeceözgür blogunun sahibi, taa ortaokuldan arkadaşımız Özgür Coşar bizimle küçük bir söyleşi yapmıştı. Biz bu aralar sitemiz konusunda biraz tembelleştik biliyorsunuz. Aklımızda fikirler, bu site nereye yönlense, böyle mi kalsa, bizim güvenlik kitaplarımıza talepler çoğalıyor  ama sponsor lazım, biz Türkiye’den çok uzağız falan diye düşünüyoruz, o esnada da paylaşımlarımızı azalttık. Tabii söyleşiyi sizlerle paylaşmak da taa bugüne kaldı ve Özgür’e teşekkür fırsatımız olmadı. Özgür bize bunları sordu, biz de cevaplarken düşünmüş olduk:

1. Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

2. Neden onlineanne? İnternette bir çok forum sayfası varken, neyi eksik/yanlış/yetersiz gördünüz?

3. Çocukların eğitiminde, aslında eğitim demek yerine oyalanması desek daha doğru belki, elektronik cihazlar çok yoğun kullanılıyor. Çağın gereği gibi sunuluyor bu tercihler. 2 yaşında basılı dergi sayfasındaki resmi büyütmeye uğraşan çocuk görüntüleri doğal karşılanır oldu. ABD’de durum nedir bu anlamda?

4. Çocuk yetiştirme açısından ABD ile ülkemizi kıyasladığınızda neler iyi/kötü?

Söyleşinin tamamını burada bulabilirsiniz. Sizlerin de 3. ve 4. sorulara cevaplarınızı duymak isteriz. (Sadece Amerika değil başka ülkeleri de… Yurtdışında yaşamıyorsanız da dışarıdan bakınca ne gördüğünüzü ya da Türkiye’yi anlatabilirsiniz. Maillerinizi bekliyoruz – onlineannecocuk@gmail.com )

Teknolojik gelişmeler, kitaplar, söyleşiler, mekanlar ve mühendislik alanında değişik yazılar okumak isterseniz de Özgür’ün bloguna bir bakın diyor ve kendisine çok teşekkür ediyoruz.Pin It on Pinterest

Share This