Özel Eğitim Uygulamaları

Bu sayfada özel eğitimde kullanılabilecek olan uygulamaları listelemekteyiz. Bu liste özel eğitim konusunda uzman olan sitelerde önerilen ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen uygulamaları kapsamaktadır. Daha çok bilgi edinmek istediğiniz uygulamanın resmi üzerine tıkladığınızda uygulama ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ancak listemizde yer alan her uygulamanın türkçe değerlendirmesi henüz bulunmamaktadır. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Türkçesi olmayan herhangi bir uygulamanın  ingilizce tanıtımlarından dil nedeni ile yararlanamıyorsanız ve bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen bize ulaşın. Elimizden geleni yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu arada daha detaylı arama yapmak için Uygulama Arayın bölümünden de yararlanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Ayrıca sizlerin de bu listeye eklenmesini düşündüğünüz özel uygulamalar varsa, özel eğitimde teknoloji konusunda fikirlerinizi, önerilerinizi paylaşmak istiyorsanız, işbirliği yapabileceğimiz herhangi bir konu aklınıza geliyorsa lütfen bize bildirin! Özel eğitim desteğine ihtiyacı olan çocuklarımızın önündeki engelleri kaldırmak için elele verip birşeyler yapalım.

Bu durumda olan ‘özel’ aileler: Bu listede ve sitede yer alan veya almayan kullandığınız uygulamalar, nasıl yararlandığınız, çocuğunuzun tepkileriyle ilgili bizlere yazabilirsiniz. İzniniz dahilinde bunları buradan diğer ailelerle paylaşabilir, aynı durumda olan diğer ailelerle bağlantıya geçebilir ve bu konudaki farkındalığı hep birlikte artırabiliriz.

Özel eğitime ihtiyaç duyan ailelerle, bu konunun uzmanları ile, öğretmenlerle ve uygulama geliştiricilerle bir diyalog geliştirilebilmesinde, bu sayede daha çok çocuğumuza eğitim olanakları sağlanmasında ama en önemlisi özel eğitime destek duyan çocuklarımızın maruz kaldığı önyargılarla mücadele etme  konusunda Onlineanne olarak bizim de bir katkımızın olmasını umuyor, herkesi de işbirliğine davet ediyoruz!

Uygulama listeleri:

İletişim Kurmaya Yönelik Özel Eğitim Uygulamaları

 Görme Bozukluğunda Kullanılan Uygulamalar

 

Pin It on Pinterest

Share This